سوالات متداول بیماران

سوالات متداول بیماران

ثبت نام

برای نصب اپلیکیشن بهزی بیمار و استفاده از خدمات آن
روش اول: وارد سایت Behzee.com بشوید و در بالای صفحه از بخش "ورود بیمار" استفاده کنید البته هم زمان میتوانید از بخش دریافت اپلیکیشن و یا ثبت نام بیمار هم اقدام کنید چون همگی مراحل را به پیش میبرند . اگر بخواهید بدون نیاز به نصب اپلیکیشن به خدمات بهزی بیمار روی بستر کامپیوتر های شخصی، گوشی های اندروید و IOS دسترسی داشته باشید میتوانید از گزینه : وب اپلیکیشن" استفاده کنید.
روش دوم : اپلیکیشین بهزی (نسخه بیمار) را از یکی از فروشگاه نرم‌افزار اندروید مثل کافه بازار یا گوگل پلی دریافت کنید و ثبت نام خود را انجام دهید
روش سوم: لینکه دانلود مستقیم اپلیکیشن اندروید بیمار بهزی هم در سایت behzee.com موجود است.

فرم مربوط به مشخصات اولیه (اطلاعات فردی، درمانی و ...) پس از ورود به شما داده میشود تا با پر کردن آن به بهزی کمک کنید تا از شما شناخت بهتری پیدا کند و آموزش های دقیق تر و شخصی سازی شده تری برای شما ارسال کند. لازم است بدانید که در بهزی توسط پزشکتان آموزش خواهید دید، پس پر کردن اطلاعات درمانی شما بسیار برای بهزی مهم است تا ارتباط شما با درمانگرتان به درستی برقرار شود.

در بخش ثبت اطلاعات بیماری میتوانید تمامی بیماری هایی که توسط پزشکتان تشخیص داده شده است را وارد کنید. برای این کار لازم است نام بیماری را در بخش مورد نظر بنویسید تا بهزی پس از جستجو عناوین مرتبط را نشان دهد و بتوانید با دقت بیشتری وضعیت کنونی خود را ثبت کنید. دقت کنید که لازم نیست سایر بیماری های خود را در بخش اطلاعات درمانی وارد کنید زیرا در بخش مجزای دیگری بهزی از شما در مورد بیماری های زمینه ای و سابقه بیماری ها پرسش خواهد کرد.

عضویت

شما بدون پرداخت هزینه و به صورت رایگان میتوانید به مدت یک هفته از خدمات آموزش و پایش ما استفاده کنید. لازم به ذکر است که اگر بخواهید با پزشک خود در ارتباط باشید میتوانید با مراجعه به بخش عضویت و پرداخت هزینه عضویت یک ماهه از همه خدمات بهزی شامل آموزش، پایش و ارتباط با درمانگر بهره مند شوید.

شما میتوانید از گزینه "مشکل در پرداخت" استفاده کنید و برای همکاران پشتیبانی بهزی پیام ارسال کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

شما برای عضویت در بهزی میتوانید به صفحه عضویت مراجعه کنید و از بخش پرداخت اقدام بفرمایید. لازم به ذکر است که بسیاری از کاربران بهزی در طول مدت فعالیت امتیاز دریافت میکنند و میتوانند در عضویت بعدی از این میزان تخفیف استفاده کنند لذا در هنگام عضویت لطفا به عدد تخفیف در دسترس شما حتما دقت کنید.

توصیه های خود مراقبتی

خیر، بهزی یک سامانه هوشمند است و آموزش هایی که برای شما ارسال میشود فقط برای شما کاربرد دارد . فرض کنید یک توصیه آموزشی به شما برای خوردن یک سیب ترش در روز ارسال شده است اما اگر فردی دارای مشکلات گوارشی باشد این توصیه به هیچ وجه برای او از طرف بهزی ارسال نمیشود لذا توصیه های بهزی صرفا برای شما مفید است و هیچ دو نفری برنامه مشابه را دریافت نخواهند کرد . در ادامه لازم به ذکر است که توصیه های بهزی با توجه به نظر هر پزشک و با توجه به سن و جنسیت و بیماری هر فرد برای او ارسال خواهد شد و همه این معیار ها در تعیین توصیه مناسب برای یک فرد مورد نیاز است .

در قسمت میانی سمت راست میتوانید توصیه هایی که تا این لحظه دریافت کردید را یکجا مشاهده کنید، همچنین در این قسمت میتوانید سوالاتی که به صورت دوره ای توسط پزشکتان مطرح میشود نیز پاسخ دهید.

توصیه های بهزی از طرف پزشک و با تایید ایشان برای شما ارسل میشود لذا نسبت به هر توصیه دقت نظر کافی داشته باشید

ارتباط با پزشک

پزشکان و درمانگران در بهزی به پاسخگویی به سوالات بیمارشان پایبند هستند اما با توجه به مشغله روزانه و مسئولیت ها ممکن است این پاسخ بلافصله نباشد. لذا بازه زمانی پاسخگویی هر پزشک متفاوت است اما معمولا تا 24 ساعت به پرسش شما پاسخ داده خواهد شد . در صورتی که این فاصله بیشتر از این باشد لطفا با پشتبانی بهزی تماس حاصل فرمایید.

چند نکته مهم در مورد خدمت "سوال از پزشک" در بهزی با اهمیت است لطفا آنها را به دقت مطالعه کنید:
- در هر دوره یک ماهه عضویت شما می توانید 4 پرسش از پزشک خود بپرسید لذا دقت کنید و سعی کنید این فرصت خود را در روزهای ابتدایی به اتمام نرسانید.
- سعی کنید پرسش هایی که به درمان کنونی شما با پزشک مرتبط است را از ایشان بپرسید در غیر اینصورت پاسخ شما به این پزشک مرتبط نبوده و ایشان قادر به پاسخگویی نیستند و تنها فرصت شما از دست خواهد رفت.
- سوالاتی نظیر اینکه برای بیماری من چه مواد غذایی مناسب است یا نه و چه بخوریم و چه نخوریم مناسب نیستند چون آموزش این موارد قبلا توسط پزشک شما در بهزی قرار داده شده و به صورت روزانه و بر اساس اولویت برای شما ارسال میشوند.
- سعی کنید اگر نتیجه آزمایشی را ارسال میکند تصویر ارسال شده وضوح کافی برای دیده شدن اعداد داشته باشد. برای این کار می‌توانید از بخش های مختلف یک صفحه چند عکس تهیه کنید.
- ساعات پاسخگویی پزشکان بر اساس سایر امور درمانی ایشان و زمان ویزیت هایشان تنظیم میشود لذا بعد از ارسال پرسش، تا زمان دریافت پاسخ صبور باشید و توصیه های پزشکتان را مرور کنید.
- سعی کنید از کلمات کوتاه شده و پرسش های بسیار خلاصه که دارای ساختار و جمله بندی مناسب نیستند استفاده نکنید.
- سعی کنید از احوالپرسی بی مورد خودداری کنید و فضای لازم برای ارائه توضیحات به پزشک را با درایت استفاده کنید.
خدمت پرسش از پزشک برای کاهش سردرگمی و اضطراب شما در طول دوره درمان طراحی شده است لذا سعی کنید از آن به بهترین وجه و به موقع و برای سوالات خوب استفاده کنید تا درمان موثر تر و ماندگار تری داشته باشید.

در بهزی شما میتوانید به درمانگر خود پیام متنی ارسال کنید. برای این کار کافیست وارد صفحه پزشک شده و در قسمت پرسش از پزشک سوالات درمانی خود را برای پزشک ارسال کنید

نسخه و دارو ها

بله ارسال نسخه برای پزشک ضروری است تا پرونده شما تکمیل شده و پاسخگویی به سوالات شما
با دقت بهتری صورت گیرد. در ضمن نسخه شما حاوی اطلاعاتی نظیر تاریخ ویزیت و دارو های تجویز شده است که به خوبی میتواند به درمانگر شما برای انتخاب راه کار بهتر در پاسخ به پرسش های شما کمک کند.

در بهزی شما به دو روش میتوانید نسخه خود را ارسال کنید :
1. در ابتدای ورود به بهزی از شما درخواست میشود که تصویر نسخه را بارگذاری کنید
2. شما در تمام طول عضویت میتوانید برای ارسال نسخه به صفحه پزشک رفته و گزینه ارسال نسخه را بزنید و تصویر نسخه خود را وارد کنید.
دقت کنیدکه کیفیت تصویر ارسالی بسیار مهم است و باید حتما در هنگام عکس گرفتن در نور قوی و جهت مستقیم استفاده کنید.

اگر در هنگام اضافه کردن دارو به نسخه خود نتوانستید داروی خود را بیابید در این صورت میتوانید از طریق بخش پشتیبانی اعلام نیاز کنید تا همکاران بهزی برای شما دارو ها را وارد کنند،

برای وارد کردن دارو ها ، دریافت یادآوری آن و سایر اطلاعات مرتبط با نسخه به صفحه پزشک بروید و زیر نسخه، گزینه افزودن دارو را بزنید و داروی مورد نظر را وارد کنید.

پشتیبانی اپلیکیشین

در اپلیکیشن بیمار آیکن زرد رنگ در صفحه خانه ، برای ارتباط شما با پشتیبانی و دریافت اعلان های بهزی میباشد.

همکاران پشتیبانی بهزی در تمامی موارد مرتبط با خدمات به جز سوالات پزشکی پاسخگوی شما خواهد بود .

اپلیکیشن بِهزی

اپلیکیشن بِهزی تنها برای کاربرانی قابل دسترس است که توسط کادر درمانی (همکار) به ما ارجاع شده باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص لطفا با ما تماس بگیرید.

بِهزی بیمار

بِهزی بیمار بِهزی مخصوص بیمار

بِهزی درمانگر

بِهزی بیمار بِهزی مخصوص درمانگر

دستاوردها