سوالات متداول بیماران

ثبت نام

 • برای نصب اپلیکیشن بهزی بیمار و استفاده از خدمات آن روش اول: وارد سایت Behzee.com بشوید ودر ابتدای صفحه روش های مختلف دانلود اپلیکیشین بیمار برای شما موجود است.  اگر بخواهید بدون نیاز به نصب اپلیکیشن به خدمات بهزی بیمار روی بستر کامپیوتر های شخصی، گوشی های اندروید و IOS دسترسی داشته باشید میتوانید از گزینه : وب اپلیکیشن" استفاده کنید. روش دوم : اپلیکیشین بهزی (نسخه بیمار) را از یکی از فروشگاه نرم‌افزاراندروید مثل کافه بازار یا گوگل پلی دریافت کنید و ثبت نام خود را انجام دهید. روش سوم: لینک دانلود مستقیم اپلیکیشن اندروید بیمار بهزی هم در سایت behzee.com موجود است.

 • فرم مربوط به مشخصات اولیه (اطلاعات فردی، درمانی و ...) پس از ورود به شما داده میشود تا با پر کردن آن به بهزی کمک کنید تا از شما شناخت بهتری پیدا کند و آموزش های دقیق تر و شخصی سازی شده تری برای شما ارسال کند. لازم است بدانید که در بهزی توسط پزشکتان آموزش خواهید دید، پس پر کردن اطلاعات درمانی شما بسیار برای بهزی مهم است تا ارتباط شما با درمانگرتان به درستی برقرار شود.

 • در بخش ثبت اطلاعات بیماری میتوانید تمامی بیماری هایی که توسط پزشکتان تشخیص داده شده است را وارد کنید. برای این کار لازم است نام بیماری را در بخش مورد نظر بنویسید تا بهزی پس از جستجو عناوین مرتبط را نشان دهد و بتوانید با دقت بیشتری وضعیت کنونی خود را ثبت کنید. دقت کنید که لازم نیست سایر بیماری های خود را در بخش اطلاعات درمانی وارد کنید زیرا در بخش مجزای دیگری بهزی از شما در مورد بیماری های زمینه ای و سابقه بیماری ها پرسش خواهد کرد.

عضویت

 • شما بدون پرداخت هزینه و به صورت رایگان میتوانید به مدت یک هفته از خدمات آموزش و پایش ما استفاده کنید. لازم به ذکر است که اگر بخواهید با پزشک خود درارتباط باشید میتوانید با مراجعه به بخش بهزی من وخرید بسته های عضویت ازهمه خدمات بهزی شامل آموزش، پایش و ارتباط با درمانگر بهره مند شوید.

 • شما میتوانید به صفحه خانه بروید وازطریق آیکن سبزرنگ (دایره سبز رنگ) مشکل خود را برای پشتیبانی بفرستید، همکاران ما دراسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

 • شما برای خرید عضویت در بهزی میتوانید به صفحه بهزی من مراجعه کنید و از بخش خرید عضویت یکی از بسته های عضویت را خریداری کنید. لازم به ذکر است که کاربران بهزی در طول مدت فعالیت امتیاز دریافت میکنند ومیتوانند درعضویت بعدی ازتخفیف درخدمات بهزی استفاده کنند. لذا درهنگام عضویت لطفا به میزان تخفیف دردسترس دقت کنید.

توصیه های خود مراقبتی

 • خیر، بهزی یک سامانه هوشمند است و آموزش هایی که برای شما ارسال میشود فقط برای شما کاربرد دارد . فرض کنید یک توصیه آموزشی به شما برای خوردن یک سیب ترش در روز ارسال شده است اما اگر فردی دارای مشکلات گوارشی باشد این توصیه به هیچ وجه برای او از طرف بهزی ارسال نمیشود لذا توصیه های بهزی صرفا برای شما مفید است و هیچ دو نفری برنامه مشابه را دریافت نخواهند کرد . در ادامه لازم به ذکر است که توصیه های بهزی با توجه به نظر هر پزشک و با توجه به سن و جنسیت و بیماری هر فرد برای او ارسال خواهد شد و همه این معیار ها در تعیین توصیه مناسب برای یک فرد مورد نیاز است .

 • درصفحه خانه ودرقسمت پایین سمت راست میتوانید ازصفحه توصیه ها، آموزش هایی که تا این لحظه دریافت کردید را یکجا مشاهده کنید، همچنین در این قسمت میتوانید آموزش های مرتبط با نسخه خود را نیز مشاهده فرمایید.

 • توصیه های بهزی ازطرف درمانگر وبا تایید ایشان برای شما ارسال میشود لذا نسبت به هر توصیه دقت نظر کافی داشته باشید.

ارتباط با پزشک

 • پزشکان و درمانگران بهزی درپاسخگویی به سوالات بیمارشان مصمم هستند اما با توجه به مشغله روزانه و مسئولیت ها ممکن است این پاسخ بلافصله نباشد. لذا بازه زمانی پاسخگویی هر پزشک متفاوت است اما معمولا تا 24 ساعت به پرسش شما پاسخ داده خواهد شد . در صورتی که این فاصله بیشترازاین باشد لطفا با پشتیبانی بهزی تماس حاصل فرمایید.

 • چند نکته مهم در مورد خدمت "سوال از پزشک" در بهزی با اهمیت است لطفا آنها را به دقت مطالعه کنید: در ابتدا شما میتوانید با خریداری بسته های مختلف بهزی تعداد سوالات خود از پزشک را مشخص کنید، سپس نکات زیرجهت ارسال سوال به پزشک را در نظر داشته باشید. - سعی کنید پرسش هایی که به درمان کنونی شما با پزشک مرتبط است را از ایشان بپرسید در غیر اینصورت پاسخ شما به این پزشک مرتبط نبوده و ایشان قادر به پاسخگویی نیستند و تنها فرصت شما از دست خواهد رفت. - سوالاتی نظیر اینکه برای بیماری من چه مواد غذایی مناسب است یا نه و چه بخوریم و چه نخوریم مناسب نیستند چون آموزش این موارد قبلا توسط پزشک شما در بهزی قرار داده شده و به صورت روزانه و بر اساس اولویت برای شما ارسال میشوند. - سعی کنید اگر نتیجه آزمایشی را ارسال میکند تصویر ارسال شده وضوح کافی برای دیده شدن اعداد داشته باشد. برای این کار می‌توانید از بخش های مختلف یک صفحه چند عکس تهیه کنید. - ساعات پاسخگویی پزشکان بر اساس سایر امور درمانی ایشان و زمان ویزیت هایشان تنظیم میشود لذا بعد از ارسال پرسش، تا زمان دریافت پاسخ صبور باشید و توصیه های پزشکتان را مرور کنید. - سعی کنید از کلمات کوتاه شده و پرسش های بسیار خلاصه که دارای ساختار و جمله بندی مناسب نیستند استفاده نکنید. - سعی کنید از احوالپرسی بی مورد خودداری کنید و فضای لازم برای ارائه توضیحات به پزشک را با درایت استفاده کنید. خدمت پرسش از پزشک برای کاهش سردرگمی و اضطراب شما در طول دوره درمان طراحی شده است لذا سعی کنید از آن به بهترین وجه و به موقع و برای سوالات خوب استفاده کنید تا درمان موثر تر و ماندگار تری داشته باشید.

 • در بهزی شما میتوانید به درمانگر خود پیام متنی ارسال کنید، برای این کار میتوانید به صفحه پرونده بروید و ازقسمت پرسش از درمانگر سوالات درمانی خود را ارسال کنید.

نسخه و دارو ها

 • بله ارسال نسخه برای پزشک ضروری است تا پرونده شما تکمیل شده و پاسخگویی به سوالات شما با دقت بهتری صورت گیرد. در ضمن نسخه شما حاوی اطلاعاتی نظیر تاریخ ویزیت و دارو های تجویز شده است که به خوبی میتواند به درمانگر شما برای انتخاب راه کار بهتر در پاسخ به پرسش های شما کمک کند.

 • در بهزی شما به دو روش میتوانید نسخه خود را ارسال کنید : 1. در ابتدای ورود به بهزی از شما درخواست میشود که تصویر نسخه را بارگذاری کنید 2. شما در تمام طول عضویت میتوانید برای ارسال نسخه به صفحه پرونده رفته و گزینه نسخه و دارو را بزنید و تصویر نسخه خود را وارد کنید. دقت کنیدکه کیفیت تصویر ارسالی بسیار مهم است و باید حتما در هنگام عکس گرفتن در نور قوی و جهت مستقیم استفاده کنید.

 • اگردرهنگام اضافه کردن دارو به نسخه خود نتوانستید داروی خود را بیابید، میتوانید از طریق بخش پشتیبانی اعلام نیاز کنید تا همکاران بهزی برای شما دارو ها را وارد کنند.

 • برای وارد کردن دارو ها، دریافت یادآوری آن و سایر اطلاعات مرتبط با نسخه به صفحه  پرونده  بروید و گزینه نسخه و دارو را انتخاب کنید و داروی خود را جستجو کرده و آن را به پرونده خود اضافه کنید.

پشتیبانی اپلیکیشین