طرح ملی توانمند سازی بیماران دیابتی بهزی

معرفی

بهزی به عنوان ارائه کننده خدمات مکمل درمان در کشور در نظر دارد با حمایت علمی پزشکان، مراکز آموزش و سیاستگذار در حوزه بیماری های غیر واگیر(از جمله دیابت)، طرح ملی و همگانی توانمندسازی بیماران دیابتی را در سال 1398 در سرتاسر کشور های فارسی زبان برگزار کند.

بهزی این خدمات را در اختیار تمامی هموطنان فارسی زبان قرار می‌دهد تا همه افراد مبتلا به دیابت در هر نقطه از جهان پس از ویزیت و آموزش اولیه توسط پرسنل درمانی رها نشده و هر لحظه و همواره دسترسی سریع، امن و دقیق به بهترین توصیه‌های آموزشی دیابت داشته باشد و با ایجاد دسترسی در لحظه به کادر درمان همواره بتوانند چالش های مسیر سلامتی را مرتفع کنند. از سوی دیگر شاخص های بهبود آنها همیشه ارزیابی شده و تحت نظر نهادهای تصمیم‌گیر خواهد بود تا در شرایط لازم بهترین راه کار ها به آنها پیشنهاد شود.

نهاد های همکار بهزی در مسیر ارائه خدمات در قالب طرح ملی توانمند سازی :

  • مرکز دیابت یزد
  • پزشکان همکار سامانه بهزی (همچون دکتر محمد امیدی و ...)

هستند. سایر سازمانها هم در مسیر پیوستن به این حرکت ملی بوده که از موثرترین نهاد‌های آموزشی در نظام سلامت هستند که در زمینه بهبود و اصلاح سبک زندگی درحوزه دیابت فعالند. این نهاد ها به بهترین وجه می تواند با برنامه‌ریزی و هدایت علمی طرح و نتایج حاصل از آن در سیاستگذاری آینده این حوزه موثر باشند.

ضرورت وجود این طرح

تحقیقات میدانی بهزی در سال 1396 نشان داده است که ارتباط بیماران با خروج از کلینیک و یا مطب با پزشک قطع می‌شود ولی آنها در طول مدت بهبود به دلایل متفاوتی نیاز دارند با کادر درمانی خود در ارتباط باشد مثلا گاهی حتی به خاطر نمی‌آورند که پزشک چه توصیه هایی داشته و گاها زمان استفاده از دارو ها را فراموش می‌کنند و بسیار علاقمند هستند که در مسیر بهبود، پشتیبان داشته و تنها نباشد!

از سوی دیگر پزشکان علاقمند هستند که بدانند آیا تجویزشان موثر بوده یا خیر یا تا چه حد در بهبود وضعیت عمومی بیمارشان موثر بودند و کدام روش تاثیر گذار تر بوده است. کادر درمان زمان لازم برای بازگو کردن تمام توصیه های مفید برای بیماران را در طول زمان ویزیت ندارند و علاقمند هستند که بتوانند اما ابزار مناسبی ندارند که به بیمار در طول مدت درمان دسترسی داشته باشند و مسیر را به دقت زیر نظر بگیرند. بر اساس مطالعات در بوم ایران، و در خصوص بیمارانی که نیاز به پیگیری هست هیچ ابزاری برای این مشکل در دسترس ندارند. مواجهه با این مشکلات بِهزی را ترغیب کرد که خدمات آموزش، پشتیبانی و ارزیابی را راه اندازی کند و طرح ملی توانمند سازی را برای بیماران دیابت آغاز کند.

این خدمات باعث می شود بیماران دیابتی به نوعی خود را در ارتباط با پزشک ببینند، تمامی توصیه هایی که برای بیماریشان مفید است را در کنار یادآوری زمان تست قند خون و دارو ها دریافت کنند و با پشتیبانی لازم با سرعت بهتری بیماری خود را مدیریت کنند. از سوی دیگر پزشکان با دسترسی به ابزار مکمل درمان، در هر لحظه در داشبورد خود می بینند که وضعیت بیماران به چه شکل است و می‌توانند نتایج روش های درمانی خود را بسنجند. به این شکل فرآیند درمان برای پزشک و بیمار اثر بخش تر و ساده تر خواهد بود.

امید است با اجرای این طرح نقش موثری در بهبود وضعیت سلامت هم وطنان داشته باشیم.

اگر شما هم تمایل دارید در این حرکت بپیوندید از طریق آدرس ایمیل info@behzee.com و یا شماره 09100046370 با ما تماس بگیرید .

appstore

اپلیکیشن بِهزی

اپلیکیشن بِهزی تنها برای کاربرانی قابل دسترس است که توسط کادر درمانی (همکار) به ما ارجاع شده باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص لطفا با ما تماس بگیرید.

دریافت نسخه اندروید:

دریافت نسخه آیفون (iOS):

mockup